Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Posts : 419
Join date : 03/07/2009
Location : Btm

Mistrzostwa Austrii.   ; ] Empty
PisanieTemat: Mistrzostwa Austrii. ; ]   Mistrzostwa Austrii.   ; ] I_icon_minitimeNie 18 Paź 2009 - 0:25

Gregor Schlierenzauer nie miał sobie równych podczas rozegranego dziś konkursu Mistrzostw Austrii na skoczni normalnej w Stams (HS-115). 19-latek skokami na odległość 109,5 oraz 118 metrów zapewnił sobie złoty medal.

Walka o kolejne miejsca była już nieco bardziej pasjonująca. Srebrny medal wywalczył Andreas Kofler po skokach na 108,5 oraz 111,5m, a na najniższym stopniu podium stanął Thomas Morgenstern uzyskując 104 oraz 108,5 metra.

Dla Schlierenzauera zwycięstwo było oczywiście powodem do wielkiego zadowolenia: „Cieszę się bardzo, że dzisiaj wygrałem, bo również moi rywale oddali tu bardzo dobre skoki. Wiatr był zmienny, ale mimo to byłem w stanie oddać fantastyczny skok w drugiej serii. Teraz oczekuje już niecierpliwie na jutrzejszy konkurs na Bergisel” – mówił tuz po zawodach Mistrz Austrii.

[...]

Gregor Schlierenzauer wygrał niedzielne zawody o Mistrzostwo Austrii na dużej skoczni w Innsbrucku. 19-letni Tyrolczyk poszybował na 129,5m i 125m. Po srebrny medal sięgnął Thomas Morgenstern (122 i 125m), a na trzecim stopniu podium stanął Andreas Kofler (125,5 i 121,5m).